Po co organizować imprezy integracyjne dla firm?

Coraz więcej pracodawców świadomie decyduje się na organizacje eventów wewnętrznych dla pracowników. Zdają sobie sprawę z korzyści, jakie niesie integracja i wysoki poziom zadowolenia ludzi, którzy dla nich pracują. Rzadko zdarza się, by ktoś jeszcze twierdził, że to pieniądze wyrzucone w błoto - imprezy integracyjne dla firm http://www.everal.pl/gry-integracyjne/ to szereg korzyści dla firmy, w które warto inwestować. Nie jesteś przekonany? Wyjaśniamy, po co organizować imprezy integracyjne dla firm.


Imprezy integracyjne dla firm większości z nas mogą kojarzyć się jedynie z nudną imprezą, na którą szef kazał iść, więc nie wypadało odmówić. Tymczasem dobrze zorganizowane imprezy integracyjne dla firm to bardzo ciekawe przedsięwzięcia, dostosowane do wieku i upodobań pracowników danej firmy. To szansa na relaks, zacieśnienie relacji ze współpracownikami i po prostu odskocznia od codziennych, przytłaczających obowiązków, dzięki której wracamy wypoczęci, zrelaksowani i gotowi do dalszej wytężonej pracy. Ale to dopiero początek zalet!


Po co organizować imprezy integracyjne dla firm?


INTEGRACJA


Na szczęście, nadeszły czasy, kiedy pracownicy doceniają rolę PR-u wewnętrznego i zdają sobie sprawę, że relacje między pracownikami mają ogromne znaczenie. Dlatego imprezy integracyjne dla firm mają ogromne znaczenie, gdyż pozwalają spotkać się na nieformalnym gruncie wszystkim zatrudnionym w danym dziale czy całej firmie. To doskonała okazja, by lepiej się poznać, a w późniejszym czasie wiedzę o swoich doświadczeniach i mocnych stronach wykorzystać w pracy, by była ona efektywniejsza.


NAGRODA


Z punktu widzenia PR-u wewnętrznego nie ma też nic tak skutecznego, jak nagradzanie pracowników przez ich przełożonych. Nie od dzisiaj wiadomo, że dostrzeżenie wysiłku włożonego w pracę sprawia, że pracownik jest zmotywowany do dalszego działania. Warto zatem imprezy integracyjne dla firm organizować po zamknięciu dużego projektu, który kosztował pracowników dużo pracy i częstego zostawania po godzinach.


ODPOCZYNEK


Imprezy integracyjne dla firm odgrywają bardzo istotną rolę w firmach, gdzie pracownicy narażeni są na ciągły stres. Ten bowiem sprawia, że nie tylko tracą oni chęci do pracy częściej niż inni, ale także fizycznie chorują. Z punktu widzenia pracodawcy zawsze zatem korzystniej będzie docenić takich pracowników i zorganizować im weekend w SPA, żeby wypoczęli i złapali oddech, niż nie inwestować w ich rozwój i sprawiać, że niedługo nie dadzą rady pracować z powodu psychicznego wykończenia.


PRZECIWDZIAŁANIE KRYZYSOM


Mało kto zwraca uwagę na to, że imprezy integracyjne dla firm to często stosowany zabieg, który ma na celu zakopanie topora wojennego pomiędzy pracownikami czy nawet działami. Jak już wspominaliśmy, PR wewnętrzny został doceniony i dziś niemal każdy pracodawca wie, że atmosfera w pracy ma ogromne znaczenie dla jej efektywności. Jeśli zatem w twojej firmie rodzą się jakieś konflikty, staraj się je szybko gasić, nim zmienią się w poważny kryzys. Dobrym rozwiązaniem będzie organizacja imprezy firmowej.


PODNOSZENIE KWALIFIKACJI


Bardzo często zdarza się, że imprezy integracyjne dla firm są częścią szkolenia. Wynika to z bardzo prostego faktu, że wypoczęty i zrelaksowany organizm znacznie lepiej chłonie przekazywaną mu wiedzę. Oczywiście, wymaga to dobrego zorganizowania takiego eventu, by nie istniało ryzyko, że przemęczeni imprezą pracownicy nie pojawią się na panelach, jednak fakty przemawiają za tym, by łączyć imprezy integracyjne dla firm ze szkoleniami.