Rozwód na spokojnie - jak wybrać adwokata?

Cokolwiek się tak naprawdę wydarzyło, rozwód nigdy nie należy do przyjemności. Zdarza się, że po latach tkwienia w związku bez większych uczuć rozwodnicy mówią, że dzięki niemu odczuli ulgę - niemniej jednak na samej sali sądowej nikt nie czuje się pewnie. Wszystko idzie możliwie sprawnie, jeśli małżonkowie nie mają wobec siebie roszczeń, nie muszą dzielić wielkich majątków czy ustalać opieki nad małoletnimi dziećmi. Jeśli jednak w trakcie rozwodu pojawiają się jakiekolwiek komplikacje, skorzystanie z usług prawnika staje się niezbędne. Jak wybrać dobrego adwokata do rozwodu? Czym kierować się, przeglądając wszystkie oferty znalezione pod hasłem “Rozwody Zielona Góra http://adwokatpelinski.pl/rozwody/“ w Internecie?


Samo wpisanie hasła “Rozwody Zielona Góra” w Internet jest bardzo dobrym pomysłem. Niezależnie jednak od tego, która kancelaria pojawi się nam na szczycie naszych wyszukiwań, zanim zdecydujemy się na jedną, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Na co zwrócić uwagę?


Rozwody - jak znaleźć adwokata?


DOŚWIADCZENIE W PODOBNYCH SPRAWACH


Jeśli jeden klient jest zadowolony z jego usług - to dobrze. Będzie jednak znacznie lepiej, gdy adwokat znaleziony pod hasłem “Rozwody Zielona Góra” będzie miał 100 opinii od zadowolonych, rozwiedzionych już osób. Oznacza to, że adwokat widział już niejedno. A niestety, na sali sądowej bywa różnie, zwłaszcza jeśli małżonkowie mają wobec siebie duże roszczenia. Może się okazać, że adwokat bez odpowiedniego doświadczenia nie będzie wiedział, czego się spodziewać, a na to, co się stanie na sali, po prostu nie będzie gotowy. Dlatego doświadczenie w sprawach rozwodowych to podstawa.


SPECJALIZACJA


Nie mniej istotne jest, by kancelaria, którą wybrałeś spośród wszystkich znalezionych pod hasłem “Rozwody Zielona Góra” specjalizowała się w prawie rodzinnym. Teoretycznie powinno tak być, jednak dużo zawdzięczamy dzisiaj specjalistom od SEO, którzy potrafią sprawić, że na szczycie znajdzie się prawnik zajmujący się na co dzień prawem gospodarczym. Weź pod uwagę, że choć każdy prawnik z wykształceniem może reprezentować cię podczas sprawy rozwodowej, nie każdy jest na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami tej konkretnej gałęzi prawa.


ZAUFANIE


Nie powinno się oceniać książki po okładce, jednak pierwsze wrażenie, które wywrze na tobie adwokat jest bardzo ważne. Dlaczego? W czasie rozwodu to, czego potrzebujesz najbardziej, to spokój. Musisz zatem ufać, że twój prawnik jest wystarczająco zaangażowany w sprawę i zainteresowany nią, by poprowadzić cię przez ten trudny czas sprawnie i możliwie bezboleśnie. Jeśli zatem nie wzbudził twojego zaufania - zmień go.


SZCZEROŚĆ


Szczerość w komunikacji z adwokatem musi działać dwustronnie. Ty nie możesz zatajać przed nim istotnych faktów, które mogą mieć znaczenie dla sprawy, a on nie może obiecywać ci, że sprawa skończy się lepiej niż to w ogóle możliwe. Rozwody są dość skomplikowane i indywidualne, jednak na podstawie informacji, które przekażesz swojemu prawnikowi, powinien on umieć określić, czy twoje roszczenia są zasadne.