Ubezpieczenie w podróży - dlaczego powinieneś je mieć?

Szef wyraził zgodę na urlop, bilety kupione, walizki przygotowane, jeszcze tylko skoczysz po kąpielówki i możesz ruszać. Czy aby na pewno? Konieczne będzie jeszcze ubezpieczenie w podróży, które pozwoli ci spać podczas urlopu spokojnie.


Gdziekolwiek nie wyjeżdżasz, wakacje mogą być okazją do zebrania bardzo przyjemnych wspomnień. I właśnie w tym ma pomóc ci ubezpieczenie w podróży http://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne - wypadek czy choroba mogą złapać cię wszędzie, dlaczego więc miałyby niszczyć twoją wycieczkę? Poznaj najważniejsze powody, dla których warto wykupić ubezpieczenie podróżne.


Dlaczego trzeba wykupić ubezpieczenie podróżne?


Możesz liczyć na pomoc medyczną w każdym zakątku świata. Niezależnie od miejsca twojego urlopu - choćby była to najbardziej odległa od Polski wyspa, ubezpieczenie w podróży pozwala ci na skorzystanie z usług miejscowej służby zdrowia. Nie musisz panikować ani bać się, że nie będziesz wiedział, co zrobić. Wystarczy zadzwonić pod numer podany przez ubezpieczyciela, a ten nie tylko przyjmie twoje zgłoszenie, ale przede wszystkim da ci wskazówki, gdzie możesz skorzystać z pomocy medycznej, pomoże zorganizować potrzebny transport i pokryje koszty leczenia.


Pamiętaj, że jeśli wypoczywasz w jednym z państw Unii Europejskiej, wystarczy mieć przy sobie kartę EKUZ, która pozwala ci skorzystać z najbliższej placówki medycznej. Więc po co podróżować w stresie, jeśli można mieć ubezpieczenie w podróży?


Ubezpieczenie w podróży zapewnia darmowy transport medyczny do Polski w razie potrzeby. Różnie bywa - także w trakcie wakacji przytrafiają się poważne wypadki, które wymagają pobytu w szpitalu, a po jakimś czasie również odesłanie do placówki medycznej w kraju. Nie musi to być zresztą nic bardzo poważnego - nawet odrobinę bardziej skomplikowane złamanie nogi może skończyć się koniecznością transportu w pozycji leżącej, której nie zapewni ci twój samochód, więc będziesz potrzebował transportu medycznego. Jego koszty pokryje właśnie ubezpieczenie w podróży. Warto w nie zainwestować, gdyż koszty takiego transportu mogą wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych.


Ważne jest, byś ubezpieczenie w podróży wybierał rozsądnie, najlepiej na długo przed planowanymi wakacjami. Dzięki temu pakiet assistance zapewni kompleksowe wsparcie tobie i twojej rodzinie, kiedy ty będziesz miał kłopoty zdrowotne. Co oferuje w takiej sytuacji ubezpieczyciel? Pamiętaj, by wybrać pakiet, który zapewnia opiekuna dla nieletnich dzieci, kierowcę, który odtransportuje rodzinę do domu oraz przyjazd i pobyt osoby towarzyszącej ci w chorobie.


Kiedy sprawdzasz, które ubezpieczenie w podróży będzie najlepsze, pamiętaj o ubezpieczeniu NNW. Czasem trzeba naprawdę niewiele, by wpakować się w gips, mieć spore problemy z poruszaniem i powrotem do kraju. To nie tylko skutecznie zepsute wakacje, ale przede wszystkim ogromne koszty, gdy nie masz wykupionego NNW w podróży. Wsparcie finansowe może również okazać się bardzo potrzebne już po powrocie do Polski, gdzie będziesz potrzebował rehabilitacji, by dojść do siebie.