Życie w bloku mieszkalnym

Życie w bloku mieszkalnym


Każdy, kto mieszkał lub mieszka w bloku, wie, że jest to zupełnie inna bajka niż mieszkanie we własnym domu jednorodzinnym. Wynika to z wielu różnic pomiędzy tymi dwoma rodzajami lokum. Oczywiście w zależności od upodobań różnice te mogą być dla nas zaletami lub wadami. Jedni wolą chleb, inni wolą bułki. Wszystko zależy od nas. Warto jednak przybliżyć standard oraz wyobrażenie mieszkania w bloku osobom, które nigdy nie miały takiej przyjemności (lub też nieprzyjemności) spróbować tego.Codzienne życie 


Jak wszędzie - trzeba się dostosować. Głośna muzyka, impreza lub krzyki nie są mile widziane podczas ciszy nocnej, która jest jedną z tych rzeczy, o której się najczęściej zapomina. Każdy hołduje zasadzie “wolność Tomku, w swoim domku” i mało kto zwraca uwagę na zegarek. Niestety w bloku trzeba o tym pamiętać i przestrzegać ciszy nocnej jak się tylko da. Chyba, że chce się mieć problemy z sąsiadami, a w najgorszym przypadku z policją lub spółdzielnią. Plusem jest to, że nie trzeba się martwić o wywóz śmieci, gaz lub wodę, ponieważ zajmuje się tym firma, której zadaniem jest administrowanie wspólnotami mieszkaniowymi warszawa.

Kolejną kwestią jest otoczenie. Mieszkając w bloku jesteśmy najczęściej otoczeni innymi blokami lub innymi zabudowami miejskimi i wszędzie słyszymy gwar i zgiełk. Jedni to kochają, inni nienawidzą. Tak jest ze wszystkim na tym świecie. Ludzie kochający cisze i spokój nie odnajdą się w bloku mieszkalnym i jedynym odpowiednim wyborem jest dom. Jednak ilość atrakcji i wszelakich okazji rekompensuje cały ten wyścig szczurów, hałas, itd. Mieszkając w bloku wystarczy, że podejdziemy kilkaset metrów na przystanek i możemy ruszać gdziekolwiek chcemy. Domy jednorodzinne w większości są położone na obrzeżach, gdzie komunikacja jest bardzo słaba.Dbanie o swoje lokum


Tutaj nie ma wyjątku - każdy musi to robić. Dom jednorodzinny? Mieszkanie w bloku? Nie ma wyjątków. Wszyscy musimy dbać o nasze gniazdka. Jednak w bloku mieszkalnym za stan bloku oraz wszystkich formalności z nim związanych najczęściej odpowiada zarządca lub firma, której profesją jest administrowanie wspólnotami mieszkaniowymi warszawa. Jeśli chodzi o wnętrze, to musimy robić to na własną rękę.


Nie każdy stworzony jest do mieszkania w bloku oraz nie każdy wytrzymałby w domu jednorodzinnym. W bloku mieszkalnym firma, która odpowiada za administrowanie wspólnotami mieszkaniowymi warszawa jest bardzo pomocną rzeczą, lecz podobne obowiązki potrafią wzbudzać radość, kiedy mamy swój własny dom z podwórkiem oraz garażem.